علت اصلی گرفتگی های چاه فاضلاب و تخلیه چاه به خاطر جامداتی است که از راه لوله های فاضلاب وارد می شوند. گاهی اوقات وجود انواع مختلفی از مواد نظیر مو، مواد پلاستیکی، چربی های فراوان و غیره، باعث ایجاد لایه ای مقاوم به آب می شود که این بستر ضد آب سرتاسر پیکره ی کانال فاضلاب را می پوشاند و نتیجه ی آن جلوگیری از نفوذ آب در چاه می باشد. همین موضوع باعث زود سر ریز شدن چاه شده از اعلایم پرشدن چاه فاضلاب می توان به بوی بد فاضلاب در ساختمان , بالا زدن آب توالت و گرفتگی توالت , باز نشدن توالت , وجود حشرات موزی مثل سوسک در ساختمان و .... نام برد در زمین های غیر ماسه ای ، عدم کشش و مکش آب در خاک بوجود می آید که به علت کم قطر بودن چاه و نداشتن انباری، مادر چاه در زمانی مشخص پر می شود. در زمین های شنی ، خطر پرشدن چاه به مراتب کمتر از زمین های خاکی است .

دلایل پر شدن چاه:

بیشتر مواقع راه آب ظرفشویی یا دستشویی به مرور گرفته می شود و آب به خوبی حرکت نمی کند ,این اشکال معمولا در منازل قدیمی ساز بیشتر به چشم می خورد هر از گاهی باید با سیفون تلمبه زدن یا ازمواد باز کننده لوله مثل چانته یا اسید استفاده کنید تا راه آب باز شود . اما اشکال اینجاست که استفاده از این مواد به خودی خود باعث دردسر می شود . چون اسید و چانته باعث از بین رفتن لوله ها می شود ساده ترین و مطمئن ترین و بی خطرترین راه تخلیه چاه استفاده از لوله باز کن ها مثل دستگاه فنر زنی صنعتی هست لوله کش ها از این وسیله پیشرفته برای باز کردن لوله استفاده می کنند که هیچ صدمه ای به لوله وارد نمی آید.

+ |
نوشته شده توسط تخلیه چاه در سه شنبه 22 خرداد 1397
افزایش جمعیت، منازل مسکونی و اداری و… باعث افزایش سرانه تولید فاضلاب و به تبع آن افزایش مشکلات بهداشتی و بیماری ها شده است. سیستم فاضلاب شهری تا حدودی از این مشکلات بهداشتی کاسته است اما در کشور ما هنوز سیستم دفع فاضلاب مناسبی وجود ندارد و همچنان درگیر حفر چاه فاضلاب و پس از آن مشکلات تخلیه چاه هستیم، اما این داستان از کجا شروع شده است؟

چاه و تخلیه چاه از گذشته تا امروز
تامین آب مصرفی انگیزه ی بشر برای حفر چاه بود. در آن زمان آب مصرفی از سه طریق چشمه ها، قنات ها و چاه ها تامین می شد.

چشمه ها که از برخورد لایه های آبدار زمین با سطح زمین به وجود می آمدند، مناسب ترین منابع آبی در روستاهای کشور به حساب می آیند.

کاریز راه آب روانی به زیر زمین که در عربی قنات نامیده می شود یکی دیگر از منابع تامین آب شرب و کشاورزی بوده است.

اما چاه ها فرآیند جالبی داشته اند، هم برای استخراج و هم برای مدفون به کار می روند.(حفر چاه فاضلاب گواه این مدعی می باشد)

استخراج از چاه ها مختص آب نمی شود بلکه برای نفت، گاز و… عملیات حفر چاه صورت می گیرد، اما مدفون کردن در چاه ها بیشتر خاص پسماند ها می باشد. پسماند های صنعتی، هسته ای، خانگی و… که در ادامه می خواهیم چاه هایی را بررسی کنیم که پسماند یا فاضلاب خانگی به آنها وارد می شوند.
+ |
نوشته شده توسط تخلیه چاه در سه شنبه 22 خرداد 1397
تبلیغات متنی
خريد بک لینک انبوه
خرید گیفت کارت
بازی